Home > Work > Și frunzele ascund emoții
1 " Descriere"Spre sfârșitul anului 2015 am terminat de scris o carte. Am început-o în anul 2013. Sufletul mi-a cerut să aștern pe hârtie o poveste despre oameni. Despre puterea lor de a iubi, despre capacitatea lor de a lupta cu suferința, despre forța lor de a-și construi destinele.Un volum care este de fapt o călătorie prin lume cu ajutorul cuvintelor. O călătorie care ne va conduce într-un final spre adevărul din noi înșine…!Această carte m-a făcut să mă înțeleg mai bine. Atât pe mine, cât și pe cei din jur. Acest volum a fost un elixir care m-a făcut mai bun. M-a făcut mai atent! M-a făcut mai conștient! Așa cum ar trebui să fim cu toții, în fiecare zi a vieții. Fără excepţie! "
― Adrian Cutinov , Și frunzele ascund emoții