" en değerli hayalimdin sen: kendini yıktın. -elden çıkarmak istemediğin gerçekler vardı herhalde. bir yarım yamalak felsefecinin hayali olmak ise, istemedin. oysa onun, yaşamında bir kez olsun gerçekleştirdiği, gerçek hale getirebildiği tek hayal olabilirdin. hatta, sanıyorum, bunu istiyordun da. hayalden gerçekliğe giden yoldaki adımını atmadın. kaçtım! dedin.
işte kaçtığın kendindi. belki de benim gerçekleşen hayalim olabilseydin, kendi en yoğun gerçeğin de olabilirdin...